No Menu Defined

آموزش استفاده از پایگاههای الکترونیک

با کلیک بر روی نام هر یک از پایگاه ها، فایل پی دی اف آن، که حاوی معرفی، و آموزش استفاده از هر یک از پایگاه الکترونیکی زیر می شود را دانلود کنید. چنانچه اطلاعات مورد نیاز خود را در این پایگاه ها یافتید، اما امکان دسترسی به متن کامل آن را نداشتید، به طبقه دوم کتابخانه مرکزی ، بخش اطلاع رسانی، خانم عباسی، مراجعه کنید....

1- EBSCO (تهیه شده در موسسه دانشیار www.daneshyar.net)

2- ELSEVIER (از مجموعه آموزشی پایگاه های اطلاعاتی قابل دسترسی از طریق رزنت)

3- ISI (تهیه شده در واحد آموزش و پژوهش کتابخانه مرکزی دانشگاه اصفهان)

آموزش استفاده از پایگاه ISI

4- PROQUEST  (از مجموعه آموزشی پایگاه های اطلاعاتی قابل دسترسی از طریق رزنت)

5- SCOUPUS  (از مجموعه آموزشی پایگاه های اطلاعاتی قابل دسترسی از طریق رزنت)

آموزش استفاده از پایگاه SCOUPUS

6- SPRINGER  (از مجموعه آموزشی پایگاه های اطلاعاتی قابل دسترسی از طریق رزنت)

 7- لیست مقالات پایگاه های فوق به ترتیب حروف الفبا

8-نحوه ی یافتن پایان نامه ها در  پروکوئست

برخی از پایگاه های اطلاعاتی فارسی زبان که می توان به شما کمک کند عبارتند از

1- بانک اطلاعات نشریات کشور

 این پایگاه دسترسی به بیشترمجلات تخصصی، عمومی، روزنامه ها و جراید ایران را فراهم می کند. سیستم RSS این سایت به اطلاع رسانی درباره انشارشماره جدیدی از یک نشریه کمک می کند. با درج آدرس http://www.magiran.com/ در نوار ابزار جستجو، می توانید به این پایگاه وارد شوید. چنانچه درمحیط دانشگاه فردوسی یا دانشگاهی که این پایگاه را خریداری کرده است باشید، می توانید مستقیما به مجلات دسترسی داشته باشید. در غیر این صورت با خرید مستقل بر طبق شرایطی که در سایت ذکر شده است، می توانید صاحب اشتراک شوید. سپس بر اساس موضوع، نام نشریه، یا از طریق جستجوی کلید واژه ای در جعبه جستجوی سایت می توانید به مطالب سایت دسترسی پیدا کنید.

2- مرکز اسناد و مدارک علمی ایران

در این پایگاه شما می توانید، به اطلاعاتی در مثل چکیده ،چكيده طرحهاي پژوهشي كشور،چكيده پايان‌نامه‌هاي ايران (دكتر و كارشناسي ارشد)،چكيده مقاله‌هاي علمي و فني،چكيده گزارشهاي دولتي ايران،فهرستگان نشريات ادواري لاتين موجود در كتابخانه‌هاي تخصصي ايران،عناوين مقاله‌هاي همايش‌ها و اجلاس‌هاي ايران، چكيده پايان‌نامه‌هاي فارغ‌التحصيلان ايراني خارج از كشور،اطلاعات محققين و متخصصين كشور به دست آورید. سرعت روز آمدی این پایگاه در برخی قسمت ها کند است. با این حال اطلاعات مفیدی را می تواند در اختیار کاربران قرار دهد.

از طریق آدرس http://www.irandoc.ac.ir  وارد پایگاه اسناد و مدارک علمی ایران شوید. در بالای صفحه بر روی عبارت " دستیابی به اطلاعات علمی: پایان نامه ها، طرح های پژوهشی، همایشها، مقاله ها، و گزارشهای دولیت تولید شده در داخل کشور" یا عبارت"جستجو در 615000 رکورد اطلاعاتی کشور" کلید کنید//

در بالای صفحه ای که باز می شود، در قسمت جستجو عبارت مورد نظر خود را وارد کنید. می توانید به کمک ابزار آبشاری موجود در قسمت جستجو، جستجوی خود را به عنوان، موضوع یا اسامی محدود کنید تا عبارت شما را تنها در قسمت های نام برده جستجو کند.

عمل جستجو به طور خودکار در پایان نامه ها انجام می شود. چنانچه مایلید در بخش های دیگر، مثلا در چکیده طرح های پژوهشی یا مقاله های مجلات انجام شود، همانطور که عبارت جستجو را در قسمت جستجو نوشته اید، بر روی نام قسمت مورد نظر را از نوار زرد رنگ ، واقع در بالای بخش جستجو انتخاب کنید.

در این صفحه علاوه بر جستجو می توانید اطلاعات مربوط به پایان نامه خود را هم وارد کنید. به علاوه در پایین صفحه لیستی از همایشهای جاری کشور هم وجود دارد که می توانید از آن همایشهای مرتبط با رشته خود را مشاهده کنید.

10526 :تعداد دفعات بازیدکتابخانه


انتخاب زبان
زبان دلخواه:چه كسي برخط است
در حال حاضر 1 كاربر ميهمان و 0 كاربر عضو برخط.

كاربر ميهمان خوش آمديد ورود.


انتخاب زبان
زبان دلخواه:Write some memento on our guestbook!

Home Page | About us | Contact us | Site Map 
©2008 Ferdowsi University Of Mashhad.